LISTY – prośba o pomoc
Pomoc dla Miłosza 

Miłosz ma 14 miesięcy. Z powodu schyłkowej niewydolności wątroby (zespół Alagille'a) konieczny stał się przeszczep tego organu. Stan jego zdrowia komplikuje wrodzona wada serca. Jako że przeprowadzenie operacji w Polsce nie jest możliwe, chcemy wysłać Miłosza do jednej z renomowanych klinik w Belgii lub Francji (stałych członków Eurotransplantu). Koszt operacji, wraz z 3-miesięcznym leczeniem pooperacyjnym, może jednak kosztować nawet 150 tys. USD. Wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc w uratowaniu życia Miłosza, prosimy o wpłaty na konto:


PEKAO S.A. I O/Kraków
12401431-7007439-2700-401112-001 „LIVER” – Miłosz Szyndlar-Tułak


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym 

na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby „LIVER” w Krakowie

Pomoc dla Pauliny

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, prosząc o pomoc w gromadzeniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację mojej 5-letniej córeczki – Paulinki Dudek, chorującej na mózgowe porażenie dziecięce. Dzięki intensywnej rehabilitacji osiągnęła dotychczas bardzo dużo, zaczęła już nawet chodzić. Przed nami jest jednak jeszcze wiele pracy. Szansę na poruszanie się daje terapia w kombinezonach kosmicznych prowadzona przez ośrodek w Mielnie, gdzie koszt pobytu wynosi 12 tys. zł. Każda, najmniejsza wpłata, przybliża Paulinie dzień, kiedy zacznie chodzić o własnych siłach. Proszę o wpłaty na konto: Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-658 Warszawa. Numer konta:

PKO BP II O/Warszawa
42 10201026 122690022
Z dopiskiem: „Na leczenie i rehabilitację Paulinki Dudek”.

 

RENATA DUDEK
(Kłodzko, woj. dolnośląskie)

Pomóż Patrycji

Stowarzyszenie „LIVER” zwraca się do ludzi dobrej woli z prośbą udzielenia pomocy finansowej na leczenie 3,5-letniej PATRYCJI MISZCZAK. Jej życie może uratować tylko przeszczep wątroby. Skomplikowane choroby: hiperamonemia i argininobursztynuria genetyczna, zdecydowały, że na leczenie Paulina powinna wyjechać do jednej z klinik zagranicznych. Nawiązaliśmy kontakt z renomowanymi klinikami, stałymi członkami Eurotransplantu, w Belgii i Francji, gdzie koszt operacji, wraz z 3-miesięcznym klinicznym prowadzeniem pooperacyjnym, wynosi nawet 100 tys. USD.
Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli z Polski i zagranicy, od czerwca 1992 r., gdy rozpoczęło działalność Stowarzyszenie „LIVER”, w klinikach zachodnioeuropejskich, współpracujących ze Stowarzyszeniem, uratowano życie 53 dzieciom, u których dokonano szczęśliwych przeszczepów wątroby. Pomóżcie również Patrycji. Wpłaty można dokonywać na konto: 


PEKAO SA I o/Kraków
12401431-7007439-2700-401112-001 – „LIVER” – 
(PATRYCJA MISZCZAK)


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym 
na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby „LIVER” (Kraków)


Pomóż Dominikowi

Mój 12-letni syn Dominik ma mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi i nie siedzi. Był operowany w Busku Zdroju, wydłużano mu ścięgna zginaczy kolan. Szansą na samodzielność Dominika są turnusy rehabilitacyjne, rehabilitacja w domu i podawanie kosztownych leków. 
Syn leczony jest w Fundacji REWITA. Kuracja jest wieloletnia i wymaga podawania leków TFX Polfa oraz preparatów DNA. Są one pełnopłatne, kosztują 300 zł miesięcznie, a godzina rehabilitacji 60 zł. Wychowuję sama dziecko i koszty leczenia przekraczają moje możliwości finansowe. Zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe leczenia Dominika. Wpłaty można kierować na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa; 
PKO BP II o/Warszawa 
42 10201026 122690022, 
z dopiskiem: „Na leczenie Dominika Kryszczaka”.

Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za zrozumienie mojej sytuacji i okazaną pomoc.

MAŁGORZATA DĘBSKA
(Warszawa)

Pomóż Łukaszowi

Łukasz Dmitruk ma 12 lat. W 1996 r., w klinice neurochirurgicznej Akademii Medycznej w Lublinie, rozpoznano u niego naczyniaka rdzenia kręgowego na poziomie Th9-10. Łukaszowi zdecydowała się pomóc Fondation Ophtalmologique Adolphe de Rotschild w osobie prof. J. Moreta z Paryża i 16 września br. ma odbyć się zabieg embolizacji wewnątrznaczyniowej w paryskiej klinice. Koszt zabiegu i rekonwalescencji wynosi 50 tys. zł. Wszystkim, którzy chcieliby nam pomóc, podajemy numer konta:


BPH PBK SA I/O Bielsk Podlaski 
11101167-41116000-1374 „Łukasz”


Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci
z Chorobami Nowotworowymi „Gong” 
17-100 Bielsk Podlaski, 
ul. A. Mickiewicza 73, tel. 0-85, 83-32-127; 
fax: 0-85, 73-07-331.


Pomóż w leczeniu

Noworudzkie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych zwraca się do ludzi życzliwych o pomoc w leczeniu dzieci i młodzieży z Nowej Rudy. Współpracujemy ze szkołą podstawową w Bożkowie przy prowadzeniu klas integracyjnych, organizujemy spotkania terapeutyczne dla młodzieży, rehabilitację ruchową dla podopiecznych w Agwa Centrum oraz powiatowe integracyjne spotkania: warsztaty plastyczne, spartakiady. Najważniejszym celem działalności Stowarzyszenia jest jednak ratowanie ludzkiego życia. Obecnie na pomocną dłoń dobrych ludzi liczą:
– 24-letni Piotr, czekający na przeszczep nerki; w jego organizmie zabrakło jednak antyciał i musi przejść drogie leczenie w klinice;
– 10-letni Marcin – chłopiec autystyczny, który musi się poddać badaniom zawartości metali ciężkich w organizmie;
– 16-letnia Justyna, mieszkanka Domu Dziecka, chorująca na nerczycę;
– 5-letni Michał, którego rodzice podpisali zgodę na podawanie mu eksperymentalnych leków, ponieważ nie ma innej możliwości powstrzymania wyniszczającej go choroby.
Pieniądze przekazane na konto Noworudzkiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych:


BZ WBK SA o/Nowa Ruda
10902330-403537-132-3000
z dopiskiem „tylko na leczenie”, wykorzystamy zgodnie z życzeniem ofiarodawcy.


IRENA CARYK
przewodnicząca zarządu stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr 44 (2782), 3 listopada 2002

do góry

 

© 2000 Tygodnik Powszechny
Szczegółowe informacje o Redakcji; e-mail: redakcja@tygodnik.com.pl