„Pod nowym dachem” – rozmowa z Andrzejem Barańskim, prezesem firmy HERBEWO, w którego budynku znalazło siedzibę archiwum Jerzego Turowicza („TP” nr 35/2001)




DARCZYŃCY


FIRMY:

Biuro Obsługi Małych Firm KORELACJA - J.B. Wójcik (Katowice),

Business Centre Sp. z o.o. - Marek Goliszewski (Warszawa),

Fundacja Radia Zet (Warszawa),

Fundacja Zeszytów Literackich (Warszawa),

Instytut Literacki – Zofia Hertz (Maisons Lafitte),

Kancelaria Radców Prawnych IURATOR S.C.: Pałus, Smolczewski, Węgrzynowski (Katowice),

Klasa IA Gimnazjum nr 1 w Opocznie,

PIROSAP – Adam Zdankiewicz (Wrocław),

POLKOMTEL S.A. (Warszawa),

Polska Akcja Humanitarna – Janina Ochojska (Warszawa),

Region Małopolski Unii Wolności (Kraków),

RZECZPOSPOLITA (Warszawa),

STUDIO LARGO – Agnieszka Traczewska i Andrzej Franaszek (Kraków),

Zakład Wyburzeń Konstrukcji Budowlanych – Bogumił Matusiak (Szczecin).

OSOBY PRYWATNE:


Barbara Adamczyk (Lublin),

Janina Anczykowska (Gdańsk),

Irena Andruszewska (Nowy Sącz),

Anna Maria Bałaż i Maria Kucharska (Warszawa),

Aleksander Baldwin-Ramult (Warszawa),

Jerzy Banach (Kraków),

Dariusz Banaszuk (Biała Podlaska),

Jan Bandrowski (Gliwice),

Władysław Bartoszewski (Warszawa),

Adam Bauman (Lubaczów),

Lidia Bączek (Kraków),

Piotr Beaupré (Kraków),

Maria Berger (Tarnowskie Góry),

Jerzy Biernacki (Tuchola),

Anna Bogłowska (Toruń),

Barbara Bogołębska (Łódź),

Jadwiga Bogucka (Poznań),

Adela Borkowska (Katowice),

Andrzej P. Brzeziecki (Kraków),

Danuta Brzezińska (Warszawa),

Zdzisław Brzeziński (Wielki Klińcz),

Halina Bugajska (Warszawa),

Janina Bukowska (Bydgoszcz),

Ewa Bulewicz (Kraków),

Marek Bursuk (Berlin),

Andrzej Buze (Warszawa),

Zyta i Michał Bylinowie (Gliwice),

Anna Cąkała (Puławy),

Elżbieta Chmielewska (Warszawa),

Maria Chosia (Szczecin),

Henryka i Andrzej Chróściccy (Warszawa),

Michał Cichy (Warszawa),

Maria Ciemniewska (Poznań),

Dorota Cywińska (Warszawa),

Kazimierz Czapliński (Wrocław),

Krzysztof Czarnocki (Kraków),

Ewa Beynar i Olgierd Czeczottowie (Warszawa),

Artur Marcin Czesak (Końskie),

Andrzej Czyżewski (Tychy),

Jadwiga Ćwiąkała-Piątkowska (Kraków),

Maria Dernałowicz (Warszawa),

Tomasz Długosz (Węgrzynowice),

Krystyna Dolczewska (Zielona Góra),

Barbara Dolińska (Warszawa),

Zofia Domańska (Kraków),

Leokadia Downarowicz (Gdańsk),

Anna Dudek (Ziębice),

Anna i Jerzy Duńscy (Montreal),

Leszek Dutka (Kraków),

Lech Dziemaszkiewicz (Komorów),

Krystyna Engelking,

T.F. (Kraków),

Włodzimierz Fiett (Warszawa),

Maria Filas (Katowice),

Jarosław Filipek (Milanówek),

Andrzej Friszke (Warszawa),

Zofia Gaca-Dąbrowska (Wrocław),

Bożenna Gadomska (Warszawa),

Hanna i Jan Antoni Gajowie (Warszawa),

R. Gintrowski (Poznań),

Jan Głód (Kraków),

Elżbieta Głuszkowska (Gdynia),

Krystyna Gniazdowska (Chojno),

Magdalena Goc (Wołczkowo),

Olga i Jakub Goldbergowie (Jerozolima),

Halina Gołębiewska (Warszawa),

M. S. Gorczyca (Kraków),

Barbara i Alojzy Gordowiczowie (Kraków),

Anna Góraj (Warszawa),

Andrzej Górka (Szczecinek),

Jadwiga Górska (Szczecin),

Jacek Grdeń (Stalowa Wola),

Anna W. Grocholska (Warszawa),

Marek Grochowski (Łódź),

Jolanta Grodzicka (Warszawa),

Ewa Grohs (Kraków),

Zofia Gurska (Gdańsk),

Anna i Piotr Gutkowscy (Warszawa),

Maria Gwioździk-Urban (Kraków),

Tadeusz Heimrath (Wrocław),

Maria Hejna (Warszawa),

Ewa Herman Iżycka (Warszawa),

Elżbieta i Adam Hernasowie,

M.H. (Brzozów),

J. Hucka,

Grażyna Kubiza i Tomasz Jarnot (Kraków),

Maria Idzik (Olsztyn),

Irena Jadczyk (Łódź),

Marian Jakubiński (Rzeszów),

Teresa Janasz (Wrocław),

Jerzy Jedlicki (Warszawa),

Anna Jelinowska (Puławy),

Andrzej Zygmunt Jemiołkowski (Olsztyn),

Henryk Joszko (Bydgoszcz),

Maria Jurczyk (Przemyśl),

Maciej Kałas (Gdańsk),

Maria Kania (Kraków),

Wojciech Kania (Gdańsk),

Wojciech Kapturkiewicz (Kraków),

Danuta Karpińska (Łysomice),

Stanisława Karpińska (Białystok),

Wojciech Karpiński (Paryż),

Krystyna i Jerzy Kijowscy (Warszawa),

Bogusława Klis-Smolak,

Aleksander Kmiećkowiak (Żnin),

Jan Koffman (Warszawa),

Beata Kokott (Częstochowa),

Janina Kołaczek (Warszawa),

Lidia Koncewicz (Wrocław),

Anna Konopczyna (Katowice),

Michał Konopka (Wesoła-Stara Miłosna),

Tomasz Konopka (Warszawa),

Tomasz Korpysz (Warszawa),

Maria Kossakowska (Warszawa),

Jacek Kossakowski (Warszawa),

Kazimierz Kotowicz (Gdańsk),

Krystyna i Tadeusz Kotowie,

Irena Kotowska (Warszawa),

Andrzej Kowalczewski (Warszawa),

Krzysztof Kowalczyk (Tarnobrzeg),

Maria Kowalewska (Warszawa),

Józef Kowalówka (Zator),

Sylwia Koźmińska (Katowice),

Józef Krasiński (Sandomierz),

Jadwiga Krengelewska (Brodnica),

Wanda i Stefan Krychniakowie (Warszawa),

Julia Kryszewska (Łódź),

Andrzej Zygmunt Krzysztoforski (Tarnów),

Teresa i Zdzisław Krzyżanowscy (Słupsk),

Grażyna Kubica i Tomasz Jarnot (Kraków),

Maria Kucharska (Warszawa),

Jan Kuciewicz (Wschowa),

Aleksander Kuczma (Poznań),

Edward Kudrewicz (Warszawa),

Edmund Kulesza (Szczecin),

Małgorzata Kuligowska (Łódź),

Józef Kwietniak (Komorów),

S. L. (Wrocław),

Jolanta Last (Warszawa),

Elwira Lechowicz (Warszawa),

Lidia Leszczyńska (Opole),

Danuta Lewicka (Gdynia),

Sławomira Lewicka (Konin),

Krystyna Lisowska (Rzeszów),

Eugeniusz Lubosch (Bytom),

Dariusz Łabędzki (Września),

Helena Łuczywo (Warszawa),

Józef Łukaszewicz (Wrocław),

Elżbieta Machowczyk (Wrocław),

Danuta Maciejewska (Koszalin),

Irena i Magdalena Majewskie (Warszawa),

Andrzej Malesza (Bytom),

Janina Malicka (Warszawa),

Danuta Malinowska (Warszawa),

Tadeusz Malinowski (Warszawa),

Anna Mańkowska (Warszawa),

Krystian Marcolla (Poznań),

Michał Martin (Dębno),

Janina Masztalerz (Warszawa),

Ewa Izabella Matracka (Warszawa),

Tadeusz Mazurek (Warszawa),

Józef Menes (Warszawa),

Ewa Michałowska (Bystrzyca Kłodzka),

Paweł Mielczarek (Siedlce),

Anna i Krzysztof Migoniowie (Wrocław),

Piotr M. Mikosz (Warszawa),

Maria Minkiewicz (Warszawa),

Antonina Mroczko (Warszawa),

Anna Mróz (Świdnica),

Krystyna i Zdzisław Mrugalscy (Warszawa),

Adam Mścisz,

Anna i Roman Murawscy (Poznań),

Elżbieta Murawska (Warszawa),

Małgorzata Musierowicz (Poznań),

Dorota Mycielska (Warszawa),

Andrzej Nadolny (Warszawa),

Halina Nagler (Turek),

Katarzyna Niewiadomska (Warszawa),

Michał Niewiadomski,

Helena Niwinska (Kraków),

Maria Nowak-Kiełbikowa (Warszawa),

Maria Nycz (Kraków),

Lidia Obrębska (Warszawa),

Piotr Ochałek,

Maria Ochlewska (Otwock),

Janina Okęcka (Warszawa),

Anna Pachecka-Marek (Warszawa),

E. Pająkowa (Kraków),

Aleksander Palej (Katowice),

Henryk Pankanin (Poznań),

Maria Papierz (Kraków),

Sławomir Partyga (Gliwice),

Jan Patulski (Kielce),

Regina Pawłowska (Gdynia),

Maksymilian Pazdan (Katowice),

Alina Pazdur (Tuchów),

Alicja Pecenik (Warszawa),

Maria Pelc (Oświęcim),

Jerzy Perzanowski (Toruń),

Elżbieta Petrajtis-O’Neill (Warszawa),

Lesław Pfutzner (Warszawa),

Izabela Pieńkowska (Warszawa),

Wiesław Pietruszak (Drezdenko),

Jan Piontek (Opole),

Kazimiera Piwońska (Kielce),

Janina Piwowarska (Pszczyna),

Zdzisław J. Pizio (Opole),

Barbara i Andrzej Pleszczyńscy,

Józef Pociecha (Kraków),

Maria Poźniak,

Stanisław Pruski (Bielsko Biała),

Jadwiga Przudzik-Klepacz (Częstochowa),

Hanna i M. Radomskie (Warszawa),

Henryk Ratkowski (Warszawa),

Czesław Ratusiński (Warszawa),

Irena Remiszewska (Gdynia),

Kazimierz Rzeszowski (Warszawa),

J. S. (Gdańsk),

Marek Sabat (Opole),

Dominika Sadowska (Warszawa),

Stanisław Sadowski (Toruń),

Józef Sarota (Nowy Sącz),

Paula i Mirosław Sawiccy (Warszawa),

Elżbieta Sawicka (Warszawa),

Filip Sikorski (Warszawa),

Irena Siodmak (Katowice),

Wojciech Skalmowski (Bruksela),

Jadwiga Skomorowska (Wrocław),

Lubomira Skorupska (Łowicz),

Zdzisław Skulski (Rybnik),

Zofia Smyk (Wrocław),

Malgorzata Sobol (Warszawa),

Krystyna Sobolewska (Gliwice),

Barbara Solecka (Katowice),

Krzysztof Sowa (Kamienna Góra),

Danuta Stadnicka (Kraków),

Joanna Staniewska (Lublin),

Maria Starczew (Poznań),

Ewa Stępniak (Warszawa),

Kamila Stryczniewicz-Pawłowska (Warszawa),

Adela Styczyńska (Łódź),

Boguchwała i Stefan Sucharowie (Wrocław),

Stanisław Suchodolski (Warszawa),

Maria Suter (Łódź),

Anna Szaniawska (Warszawa),

Maciej Szatkowski (Warszawa),

Maria Szczepanik (Przemyśl),

Łukasz Szokaluk (Lublin),

Agnieszka Szprokoff (Łódź),

Wisława Szymborska (Kraków),

Włodzimierz Ścięgosz (Wrocław),

Michał Ślęczek (Głubczyce),

Helena Świątczak (Opole),

Marcin Święcicki (Warszawa),

Anna Tarnowska (Warszawa),

Mr. Tarnowski,

Maria Tarwid (Pilica),

Anna Techmańska (RFN),

Roman Teisseyre (Warszawa),

Waldemar Templin (Kwidzyń),

Zenon Thiel (Kraków),

Anna Tomaszewska (Warszawa),

Małgorzata Tomicka (Wrocław),

Barbara Toruńczyk (Warszawa),

Halina Trzaskowska (Warszawa),

Jerzy Tumiłowicz (Rogów),

Rodzeństwo Turowscy (Warszawa),

Jadwiga i Janusz Tuszyńscy (Warszawa),

Andrzej Tyc (Toruń),

Anna Walczak (Łódź),

Małgorzata i Michał Wantrychowie (Gliwice),

Zofia Warmuz (Pszczyna),

Teresa Wasilewska (Legnica),

Ludwik Wątroba (Bielsko Biała),

Zygmunt Widera (Gliwice),

Władysława Wiecha (Zakopane),

Maria Wietecka (Wrocław),

Lidia Więckowska (Szczecin),

Irena Wiśniewska (Warszawa),

Wojciech Wiśniowski (Ostrów Wlkp.),

Grażyna Witkowska (Poznań),

Krzysztof Wolańczyk (Ostrów Wlkp.),

Anna Maria Wolińska (Warszawa),

Maria Wolińska,

Maria Wolna (Kraków),

Andrzej Woszczyk (Toruń),

Halina Woyke (Warszawa),

Zofia Wróblewska (Augustów),

Jan Wyrowiński (Toruń),

Zbigniew Zagórski (Warszawa),

Maria Zajączkowska (Bydgoszcz),

Wacław Załucki (Kraków),

Józef Zarychta (Kraków),

Irena Zatorska (Gdańsk),

Anna Zawadzka (Warszawa),

Jola Ziebe (Warszawa),

Anna Zielińska (Góra Kalwaria),

Marian Zima (Rzeszów),

Aleksandra Ziołecka (Jabłonna),

Krystyna Ziółkowska (Katowice),

Ewa Żabczyńska (Warszawa),

Antoni Żeglin (Rzeszów),

Helena Żołnierzowa (Wrocław),

Czesława Żuławska (Kraków),

Zbigniew Żychowicz (Warszawa),

Ryszard Żydowicz (Gdynia),

Barbara Żyszczyńska (Bydgoszcz).




Stan na 30 czerwca 2001 r.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

do góry

 

© 2000 Tygodnik Powszechny
Szczegółowe informacje o Redakcji; e-mail: redakcja@tygodnik.com.pl